Maar 1% van de bedrijven meldt energiebesparende maatregelen

Door Edgar van Niekerk , 06 juni 2019

Maar 1% van de bedrijven meldt energiebesparende maatregelen

Voor 1 juli 2019 moeten alle bedrijven die meer dan 50.000 KWh verbruiken per jaar aan de RVO melden welke energiebesparende maatregelen zij hebben genomen. Uit onderzoek van het Ministerie van Economische Zaken blijkt, dat nog maar 1% van alle bedrijven dit tot nu toe gedaan heeft.

Voor 1 juli 2019 moeten alle bedrijven die meer dan 50.000 KWh verbruiken per jaar aan de RVO melden welke energiebesparende maatregelen zij hebben genomen. Uit onderzoek van het Ministerie van Economische Zaken blijkt, dat nog maar 1% van alle bedrijven dit tot nu toe gedaan heeft.

Woensdag 5 juni jl. heeft de minister van Economische Zaken en Klimaat op circa 44.000 adressen hierover een brief bezorgd. Deze adressen zijn bepaald op basis van een selectie op gebouwtype, bouwjaar en gebruiksoppervlakte van gebouwen uit de Basis Administratie Gebouwen (BAG).
Met gegevens van ECN is bepaald welke gebouwen uit de BAG mogelijk boven de energieverbruiksgrens van 50.000 kWh elektriciteit of 25.000 m3 aardgas vallen. Je kunt de brief lezen via deze link.

Heeft u uw energiebesparende maatregelen al gemeld?

Als uw bedrijf aan de eerder genoemde normen voldoet, moet je vóór 1 juli de energiebesparende maatregelen die je hebt genomen melden via het eLoket van de RVO. Meer informatie over wat je moet melden kan je lezen op onze themapagina Informatieplicht Energiebesparing en op de website www.wattmoetjeweten.nl

Training en webinar Informatieplicht energiebesparing


Op donderdag 13 juni om geeft onze ledenvoordeelpartner De Duurzame Adviseurs een training over de Informatieplicht Energiebesparing. Onze leden krijgen 15% korting op deze training. Meld je aan voor de training Informatieplicht energiebesparing via deze link.

Ben je niet in de gelegenheid om de training te volgen, dan kan je je ook inschrijven voor het Webinar Informatieplicht energiebesparing op dinsdag 2 juli 2019. In dit webinar kan je thuis of op het werk op je eigen computer bekijken en geeft je in korte tijd inzicht in wat de Informatieplicht energiebesparing inhoudt en wat je moet doen. Schrijf je hier in voor het webinar.


DUURZAAMHEID

Over de auteur

E.J. (Edgar Joost) van Niekerk

Beleidsadviseur Marktaangelegenheden

Contactpersoon bij dit bericht

Bouwend Nederland Advies

advies@bouwendnederland.nl, 079 - 3 252 250