3 miljoen beschikbaar voor innovaties om bestaande gebouwen beter te benutten
Vrijdag 2 oktober 2026
TKI Bouw en Techniek stelt €3 miljoen subsidie beschikbaar voor innovaties die bijdragen aan het beter benutten van bestaande gebouwen voor woningbouw. De regeling biedt kansen voor partijen die werken aan schaalbare oplossingen voor onder meer optoppen, splitsen, herindelen en de transformatie van bestaande gebouwen naar woningen.
Gezocht: schaalbare innovaties voor meer woningen
De innovatiecall richt zich op projecten in de experimentele ontwikkelingsfase: dat zijn oplossingen die nog verder moeten worden ontwikkeld, getest of gevalideerd in de praktijk. Daarbij staan twee thema's centraal:
- Toevoegen van woningen binnen de bestaande woningvoorraad, bijvoorbeeld door optoppen, splitsen, herindelen of aanbouwen.
- Transformatie van leegstaand of onderbenut vastgoed, zoals kantoren, scholen en ander niet-woonvastgoed naar woningen.
Naast ontwerp- en bouwconcepten kunnen ook bouwtechnische oplossingen en digitale afweging- en ontwerptools in aanmerking komen. Belangrijk is dat de innovatie uiteindelijk breed toepasbaar en schaalbaar is.
Subsidiebedrag en voorwaarden
Per project kan €250.000 tot €600.000 subsidie worden aangevraagd. Voor bedrijven bedraagt de subsidie 25% tot maximaal 60% van de subsidiabele kosten. Voor kennisinstellingen kan dit oplopen tot 100%. De subsidie voor het consortium als geheel bedraagt maximaal 70% van de totale projectkosten.
Aanvragen moeten worden ingediend door een consortium van minimaal twee partijen, bestaande uit ten minste één onderneming en één kennisinstelling.
Aanvragen tot 4 december
Projectvoorstellen kunnen tot uiterlijk 4 december 2026 om 12.00 uur worden ingediend. De geselecteerde projecten kunnen naar verwachting vanaf maart 2027 starten.
Meer weten?
Werk je aan een innovatie voor het beter benutten van bestaande gebouwen en wil je weten of jouw project in aanmerking komt? Neem dan contact op met Bouwend Nederland Subsidieadvies. Je bereikt de adviseurs via onderstaande button of je belt naar 079-3252166.
