Contactgroep Vastgoedonderhoud in het teken van verduurzaming
Woensdag 26 juni 2024
Met de Contactgroep Vastgoedonderhoud biedt Bouwend Nederland een platform om specifieke onderwerpen te bespreken en kennis en ervaringen uit te wisselen. Afgelopen maandag ontmoetten zo'n dertig professionals in het vastgoedonderhoud elkaar in Geldermalsen. Deze keer ging het onder meer over de Standaard voor Woningisolatie en over werken met biobased materialen.
Onderhoudswerkzaamheden zijn vaak een logisch moment om een gebouw te verduurzamen. Veelal gaat het om isolatiemaatregelen. Maar welke stappen moet je zetten om nu of over een aantal jaar van het aardgas af te gaan? Harm Valk van Nieman Raadgevende Ingenieurs lichtte diverse mogelijkheden toe aan de hand van de Standaard voor Woningisolatie. Ook kan het gebruik van isolerende beglazing interessant zijn. Bekijk de folder hierover.
Daarna vertelde bedrijfsleider Mark van Logten hoe Knaapen Groep bezig is om duurzamer te werken, bijvoorbeeld door biobased materialen te gebruiken. Zij denken ook mee over gewassen die op Nederlandse grond kunnen groeien om verwerkt te worden tot natuurlijke bouwmaterialen. Daarnaast willen ze bij onderhoudsopdrachten voor woningcorporaties de milieukosten van de diverse scenario’s inzichtelijk maken.
Interesse om aan te sluiten?
Ben jij ook actief in het vastgoedonderhoud en wil je aansluiten? Stuur dan een mail naar Evelien van Rhijn en je krijgt een uitnodiging.
De bijeenkomst van oktober zal in het teken staan van bescherming van gegevens van de gebruikers van het pand en het juist toepassen van regels vanuit de AVG. Graag tot dan!
Gerelateerd nieuws
Emissieloos werken krijgt internationaal inmiddels ruim de aandacht, zo bleek tijdens de Bauma in München. Daarbij valt op dat er meer en grotere elektrische machines leverbaar zijn dan tijdens voorgaande edities, en dat er in een veel breder perspectief gekeken wordt naar verduurzamingsopgaven.
De Emissievoorspeller van Topsector Logistiek is flink uitgebreid en verbeterd. Met de nieuwste functionaliteiten krijg je nog beter een betrouwbaar inzicht krijgen in de emissies en stikstofimpact van bouwprojecten. Je hoort er dinsdag 6 mei meer over tijdens een lunch-webinar.
Marktdag Waterschap De Dommel brengt markt en overheid samen Met ruim 130 aanwezigen, waaronder infrabouwers, ingenieursbureaus en vertegenwoordigers van de gemeente en het waterschap, was de marktdag die Bouwend Nederland in samenwerking met Waterschap de Dommel op 9 april organiseerde in Boxtel een waardevolle bijeenkomst. “De opgaven voor de komende jaren zijn zo groot, dat maakt slimme en goede samenwerking belangrijker dan ooit”, aldus Beatrice Dormans, Regiomanager Zuid van Bouwend Nederland. “Daarom hebben wij de handen in elkaar geslagen met het waterschap om op deze dag met markt en overheid in gesprek te gaan over de toekomst.”