CROW: Aanvullingen en correcties publicaties wegwerkzaamheden
Dinsdag 22 oktober 2024
CROW heeft enkele belangrijke aanvullingen en correcties toegevoegd aan het portfolio van Werk in Uitvoering. De documenten bieden praktische adviezen en maatregelen om de veiligheid van zowel wegwerkers als weggebruikers te waarborgen.
CROW heeft enkele belangrijke aanvullingen en correcties toegevoegd aan het portfolio van Werk in Uitvoering. De documenten bieden praktische adviezen en maatregelen om de veiligheid van zowel wegwerkers als weggebruikers te waarborgen.
In de ‘Standaard maatregelen voor materiaal en materieel’ is fluorescerend geel in klasse III geïntroduceerd voor alle tijdelijke en nieuw aan te schaffen bewegwijzering en tijdelijke omleidingsborden. Deze verandering wordt stapsgewijs ingevoerd in drie fasen.
Verder is de publicatie 96vw ‘Tijdelijke verkeersmaatregelen op vaarwegen’ toegevoegd aan het portfolio Werk in Uitvoering 96. Ook kent de ‘Standaard maatregelen voor materiaal en materieel’ een nieuwe paragraaf met specifieke eisen aan mobiele dragers voor actieramen die niet als aanhanger zijn uitgevoerd. Tot slot zijn er nieuwe teksten en figuren over de slingermaatregel toegevoegd in de publicaties 96a.
Kennisbank CROW
Alle aanvullingen en correcties zijn verwerkt in de online Kennisbank van CROW en worden uiteindelijk meegenomen in de volgende versie van de gedrukte publicaties. Ga voor meer informatie en alle publicaties over wegwerkzaamheden naar de website van het CROW.
Veilig werken langs de weg
Veilig werken vraagt om een gemeenschappelijk doel en een goede samenwerking tussen alle betrokken partners, vinden wij. Daarom stelden we begin dit jaar met Cumela, MKB Infra, Techniek Nederland, Vereniging van Hoveniers en Groenvoorzieners en Transport en Logistiek Nederland een statement op. Onze boodschap aan Rijkswaterstaat en andere wegbeheerders luidt: er zijn aanvullende maatregelen nodig om veilig te werken op de vluchtstrook. Je leest er meer over in dit nieuwsbericht: Update maatregelen veilig werken langs de weg
Gerelateerd nieuws
Als er extreme hitte is, is het van belang dat je medewerkers niet alleen goed voor zichzelf zorgen, maar jij als werkgever ook je verantwoordelijkheden neemt. Daar hebben we afspraken over gemaakt in de cao Bouw & Infra, maar natuurlijk zijn er ook nog andere maatregelen. In dit artikel zetten we een en ander op een rijtje.
Bouw- en infrabedrijven werken vaak aan grote projecten, met inzet van ingehuurd personeel. Om ook hún veiligheid te garanderen, is meer aandacht nodig voor diploma’s en certificaten, betrokkenheid bij instructies, cultuurverschillen en taalbarrières. Eind mei verkenden organisaties en de bouw- en uitzendbranche tijdens een bijeenkomst gezamenlijk oplossingen. Die worden de komende periode getoetst in de praktijk.
Regen hield het gezelschap op 27 mei in Mijdrecht niet binnen. Vertegenwoordigers van Bouwend Nederland, Rijkswaterstaat, Cumela, MKB Infra, Techniek Nederland, Vereniging van Hoveniers en Groenvoorzieners en Transport en Logistiek Nederland kwamen bij elkaar voor een 'safety walk' langs de A2 bij Abcoude. Het gezamenlijke doel is veiliger werken op de vluchtstrook. Na een update op het kantoor van freesbedrijf Freesmij volgde een demonstratie van de gewenste aanpak: het tijdelijk afsluiten van de rechterrijstrook om veilig op de vluchtstrook te werken.