Onderhandelingsresultaat cao Vlakglas en Glazeniersbedrijf 2026–2027
Woensdag 17 juni 2026
Op 11 juni 2026 hebben de sociale partners een onderhandelingsresultaat bereikt voor de cao Groothandel in vlakglas, het Glasbewerkingsbedrijf en het Glazeniersbedrijf. De cao heeft een looptijd van 12 maanden en geldt van 1 juli 2026 tot en met 30 juni 2027.
Hieronder het overzicht van de belangrijkste afspraken en aandachtspunten:
Financiële afspraken
Structurele loonsverhoging:
Daarnaast is een eenmalige uitkering afgesproken van € 150 bruto in december 2026, naar rato van het dienstverband. Werkgevers kunnen deze mogelijk onderbrengen in de fiscale vrije ruimte (in relatie tot de verruiming van de onbelaste reiskostenvergoeding).
WGA-premie: de gedifferentieerde WGA-premie wordt gedurende de looptijd volledig door de werkgever betaald.
Vergoedingen en faciliteiten
Arbeidstijd en verlof
Vierdaagse werkweek:
Verlof:
Beloningsstructuur
Jeugdschalen: de schalen voor 16- en 17-jarigen worden per 1 januari 2027 opgenomen in die van 18-jarigen.
Vakbonden
De werkgeversbijdrage aan vakorganisaties wordt gedurende de looptijd van de cao voortgezet.
Studies en vervolgafspraken
Sociale partners hebben afgesproken om een verdiepende studie uit te voeren naar de volgende onderwerpen (afronding uiterlijk april 2027):
