Eerste hulp bij vernieuwing op regiodag Noord
Donderdag 6 juni 2024
Vernieuwing van de sector, vernieuw jij mee? was dinsdag 4 juni het thema van de Regiodag Noord. Ruim 80 leden bezochten deze jaarlijkse bijeenkomst die dit jaar plaatsvond in het Gevangenismuseum te Veenhuizen
Poëzie, EHBI en illusies
Dit jaar stond er weer een afwisselend programma klaar voor onze leden, waarbij inhoud, vermaak en elkaar ontmoeten werden afgewisseld. Onze voorzitter Arno Visser nam ons na de opening door Regiovoorzitter Klaas Graveland mee in zijn kijk op de bouw en infra over 15 jaar aan de hand van het gedicht “Denkend aan Holland”. Hierin veel aandacht voor de lobby-activiteiten van Bouwend Nederland richting de politiek en de woningbouw- en infraopgaven. Maar ook de vele initiatieven in het noorden, waarbij we in nauw contact staan met gemeente, provincie en onze leden.
Innovatie = ruimte pakken
Vervolgens gaf spreker Peter Ros de leden stof tot nadenken met zijn visie op innovatie en EHBI (Eerste Hulp Bij Innovatie). Zijn boodschap; neem af en toe afstand van het proces, pas dan creëer je ruimte in je hoofd voor innovatie. Ga ook eens in gesprek met andere sectoren en “unusual suspects” voor inspiratie, dit brengt je andere inzichten. En verbind eer ge begint, zoek elkaar op. Iets waar we als leden van Vereniging Bouwend Nederland goed in zijn, maar wat we door de waan van de dag nog wel eens vergeten.
Tafellaken en confetti
Tijdens een korte pauze konden de leden heerlijk buiten in het zonnetje of aan een van de thematafels het gesprek aangaan over de thema’s rondom het Meerjarenprogramma Vernieuwing van de sector.
Fris en met ruimte in het hoofd nam illusionist Jan Reinder het stokje over. Waarbij Peter Ros ons meenam in de theorie rondom ons brein, liet Mentalist Jan Reinder ons verwonderen en zette ons aan het denken met zijn illusies. Hierbij was er volop interactie. Er werd door Jan Reinder van alles uit de kast gehaald tijdens zijn show, waaronder confetti, The Economist en een gedekte tafel. Het programma werd afgesloten door Sander Wubbolts en dagvoorzitter Evelien Bouma. Vol adrenaline en inspiratie konden de leden in het restaurant aanschuiven voor het buffet.
Waardecreatie voor morgen
Vanuit Regio Noord kijken we terug op een zeer geslaagde middag, waar waardevolle, leuke en informatieve gesprekken gevoerd zijn. Ook werd er deze middag volop gelachen en ge-connect. Hierdoor ontstond er volop ruimte en rust in ons brein. Misschien wel ruimte voor innovatie!
Gerelateerd nieuws
De meerdaagse excursie van Jong Bouwend Nederland in regio Noord dit jaar was een hele bijzondere. Met indrukwekkende fjorden als decor en de frisse zeelucht in de neus, reisden 37 jonge professionals uit de bouw en infra eind mei naar Noorwegen. Daar stapten zij aan boord van een boot richting de Bremanger Quarry. Wat volgde was een unieke blik achter de schermen bij een van Europa's grootste steengroeven en een onuitwisbare ervaring voor JBN'ers.
Vrijdag 27 juni was het zover: de eerste editie van de Fryske BouRally op it wetter! Geen rally over de weg dit jaar, maar met z’n allen het water op. En wat een succes werd het. Ruim 65 deelnemers verzamelden zich bij Annage in het prachtige Eernewoude, midden in Nationaal Park De Alde Feanen. De lucht was nog wat grijs tijdens de lunch, maar al snel brak de zon door en zorgde voor perfecte omstandigheden voor een ontspannen én energieke middag op het water.
De jaarlijkse zomerbijeenkomst van de afdeling Groningen op 13 juni vond plaats in het onlangs geopende Wereld Erfgoed Centrum (WEC), dat is ontworpen door de Deense architecte Dorte Mandrup. Leden en partners waren in groten getale naar Lauwersoog gekomen.