1. Home
  2. Nieuws
  3. Infraleden laten zich informeren over nieuwbouw gemaal zoutkamp

Infraleden laten zich informeren over nieuwbouw gemaal Zoutkamp

Maandag 5 augustus 2024

De leden van het Platform Infra Noord (PIN) kwamen op 13 juni 2024 bijeen voor een projectbezoek aan het nieuwe gemaal in Zoutkamp. Gastheer was Strukton. Na een korte presentatie van K0B en BOB over hun aanbod van opleidingen en trainingen, volgde een projectpresentatie en een rondleiding op de bouwplaats. De middag werd afgesloten met een barbecue in een van de restaurants aan de haven van Zoutkamp.

De KOB-BOB informeerde over het aanbod van opleidingen en trainingen. Een punt van zorg bij de infra-aannemers is dat de opleidingen voornamelijk centraal in  het land plaatsvinden en niet in de noordelijke regio’s. Afgesproken is dat het Platform Infra Noord bij alle infraleden de behoefte zal peilen, zodat, bij voldoende belangstelling, de infra-opleidingen weer in de regio gegeven kunnen worden.

Vervolgens gaven Tom van der Meulen en Marcel Kampman van Strukton een uitleg  over de bouw van het nieuwe gemaal bij Zoutkamp.  De bouwlocatie grenst aan de monumentale Hunsingosluis, de drukbereden N388 langs de oude zeedijk en het water van het Hunsingokanaal. Een bouwteam was een bewuste keuze om deze uitdagingen het hoofd te bieden. Strukton kreeg opdracht voor de bouwteamfase en nu ook voor de realisatie, die met andere projecten (meekoppelkansen) wordt gecombineerd.

Het nieuwe gemaal Hunsingo heeft een grotere capaciteit dan het huidige gemaal H.D. Louwes om de waterveiligheid in het gebied te waarborgen. De renovatie van de Hunsingosluis is onderdeel van de opdracht. Dit monument uit 1857 wordt van een keersluis omgebouwd tot een schutsluis met een beweegbare voetgangersbrug over de kolk van de sluis. Verder vervangt Strukton een deel van de oeverbescherming in het Hunsingokanaal.

Na de presentatie begaf het gezelschap zich naar de bouwplaats om de voortgang te aanschouwen.  Dit interessante projectbezoek werd in restaurant Zk86 afgesloten met een barbecue.

De eerstvolgende ledenbijeenkomst is op 10 oktober bij Holthausen Cleantechnology in Hoogezand. 

 

Annette Korving
Regiosecretaresse - Regio Noord
E-mailadres

Gerelateerd nieuws

Vrijdag 24 januari 2025
27 februari 'Infra: rijdt schaarste ons in de wielen?'

Kom op 27 februari naar de jaarlijkse bijeenkomst voor leden van Stadswerk, NLingenieurs en Bouwend Nederland Regio Noord bij Paviljoen Sterrebos in Groningen, met als thema Infra: rijdt schaarste ons in de wielen? Het belooft een interessante bijeenkomst te worden met keynote speaker, generaal-majoor Wilfred Rietdijk en twee workshops. Uiteraard is er voldoende ruimte om met elkaar bij te praten en te reflecteren op onze mooie sector en de uitdagingen waarvoor we allen aan de lat staan.

Donderdag 23 januari 2025
Samen met de gemeente Heerenveen op bedrijvenbezoek

Tijdens Wenje Oerlis, het bestuurlijk overleg van de provincie Friesland, gaf regiomanager Sander Wubbolts onlangs een presentatie over mogelijkheden om de woningbouw in de noordelijke regio te versnellen. Zo sprak hij onder meer over de sleutelrol van gemeenten binnen deze opgave en punten die hierbinnen op korte termijn moeten veranderen. Een van zijn belangrijkste conclusies was dat continuïteit van cruciaal belang is om personeel vast te houden en als sector te kunnen groeien. Sander Wubbolts sloot zijn presentatie af met een aantal adviezen (onder meer het verkorten van processen en procedures, focus op woningbouwlocaties en werk aan onderling vertrouwen). Zijn toespraak inspireerde de gemeente Heerenveen om contact op te nemen met Bouwend Nederland en een vervolggesprek in te plannen. Dat gesprek vond medio januari plaats bij de gemeente Heerenveen.

Woensdag 15 januari 2025
Grip op Asfalt: zorgelijke aanwezigheid van vreemde elementen in bitumen

Rijkswaterstaat en de Vakgroep Bitumineuze Werken (VBW) van Bouwend Nederland hebben in het project Grip op Asfalt praktijkonderzoek gedaan naar de grondstoffen en kwaliteit van bitumen. Het eindrapport laat zien dat bitumen vaak sporen van vreemde elementen bevat en dat dit invloed heeft op de prestaties van bitumen in asfalt.