1. Home
  2. Nieuws
  3. Alleen schoon glas is geschikt voor recycling

Alleen schoon glas is geschikt voor recycling

Maandag 14 april 2025

25 jaar geleden nam de glasbranche het initiatief om VRN op te richten. Hiermee waren wij de eerste producenten en leveranciers van een bouwmateriaal die formeel Producentenverantwoordelijkheid instelden. Dankzij de inzet van de inzamelpunten van vlakglas, is sinds de oprichting van VRN al meer dan 1.680.000 ton vlakglasafval ingezameld en gerecycled.

Maar de laatste maanden zien wij steeds meer afvalstoffen in de glascontainers die daar niet in thuis horen. Dit vervuilde glas kan alleen nog als bouw -en sloopafval worden verwerkt. Hierdoor gaan waardevolle grondstoffen voor de glasindustrie verloren en moeten wij hoge kosten betalen om dit vervuilde glas af te voeren. Deze kosten kunnen oplopen tot € 200,- per ton. Veel voorkomende vervuilingen die leiden tot een afkeur zijn: stenen, zand, keramisch glas, zakken huisvuil, kopjes en schotels.
Wij beseffen dat het niet altijd mogelijk is om toezicht te houden op de bezoekers die hun afvalglas komen storten bij de inzamelpunten. Als u advies nodig heeft om uw inzamelpunt van de juiste informatie voor de bezoekers te voorzien, neem dan contact op met VlakglasRecycling Nederland

Cor Wittekoek
Verenigingsmanager Vakgroep GLAS
E-mailadres

Gerelateerd nieuws

Donderdag 3 juli 2025
Commentaarronde gestart voor normontwerp NEN 2608:2025, over berekening en toetsing van vlakglas voor gebouwen

Het normontwerp NEN 2608:2025 'Vlakglas voor gebouwen – Eisen en bepalingsmethode' staat momenteel open voor commentaar op normontwerp.nen.nl. Dit document biedt vernieuwde methoden om vlakglas voor bouwwerken te berekenen en te toetsen. Met de aansluiting op de aankomende Eurocode 10 speelt deze versie direct in op actuele en toekomstige ontwikkelingen binnen de Nederlandse glasconstructiepraktijk. Belanghebbenden kunnen hun opmerkingen indienen tot en met 12 september 2025.

Donderdag 3 juli 2025
SDE++ 2026 en wijzigingen vanaf 2025

Voor de SDE++-ronde van 2026 is voorlopig € 8 miljard beschikbaar. De subsidie blijft een belangrijke steun voor de energietransitie in Nederland.

Donderdag 3 juli 2025
PPWR-bijeenkomst van ministerie I&W

Op maandag 16 juni organiseerde het Ministerie van I&W een stakeholderbijeenkomst over de PPWR, waarbij Verpact een deelsessie over de verpakkingenadministratie verzorgde.