1. Home
  2. Nieuws
  3. Derde tv seizoen de bouw maakt het vanaf 6 september op rtl4

Derde tv-seizoen 'De bouw maakt het' vanaf 6 september op RTL4

Donderdag 17 juli 2025

In het derde seizoen van 'De bouw maakt het' krijgt Nederland weer een uniek kijkje achter de hekken van de mooiste bouw- en infraprojecten. Presentator Daan Nieber spreekt wekelijks de bouwers die werken aan ons land van de toekomst. Het programma is van 6 september tot en met 25 oktober elke zaterdag om 17.00 uur te zien op RTL4 en daarna terug te kijken via Videoland, het Youtubekanaal van 'De bouw maakt het' en debouwmaakthet.nl.

Van betontechnoloog tot timmerman en van boormeester tot omgevingsmanager: in het televisieprogramma maken we kennis met de mannen en vrouwen die werken aan de meest uiteenlopende bouw- en infraprojecten.  

Diversiteit aan bouw- en infraprojecten 

In dit seizoen gaan we (onder andere) van de bouw van een volledig bio-based huis in Friesland naar de uitbreiding van station Amsterdam Zuid en het schoonmaken van door PFAS verontreinigde grond in een woonwijk in Enschede. Daan ziet welke uitdagingen het restaureren van het monumentale Binnenhof met zich meebrengt en ontdekt hoe de inzet van een metselrobot in Utrecht het werk van een metselaar makkelijker maakt, maar het vakmanschap zeker niet vervangt. In Zoutkamp zien we hoe een nieuw gemaal wordt gebouwd bij een monumentale sluis én we volgen vier afleveringen lang de renovatie van de Prinses Marijkesluis in het Amsterdam-Rijnkanaal bij Rijswijk (Gelderland). In de laatste vier afleveringen volgen we de bouw van een prefab huis, van het ontwerp tot de productie in de fabriek en de daadwerkelijke bouw op locatie.  

Onderdeel van meerjarige imagocampagne 

Wij zijn initiatiefnemer van het tv-programma dat dankzij het enthousiasme van onze betrokken leden kan worden gemaakt. Het programma is onderdeel van de meerjarige imagocampagne 'De bouw maakt het'. Met deze campagne laten we zien wat de bouw en infra doet, hoe dat steeds slimmer gebeurt en vooral waarom dat belangrijk is voor Nederland. De productie van het programma is ook dit jaar in handen van I Care Producties. Op het Youtubekanaal van 'De bouw maakt het' zijn de fragmenten uit de eerste twee seizoenen van het programma terug te zien. 

Angelina van Weerdenburg
senior communicatieadviseur

Gerelateerd nieuws

Dinsdag 1 juli 2025
Monitor Bouwketen: voornamelijk positieve verwachtingen in de bouwketen

Met een groei van 0,7% ontwikkelde de bouwnijverheid zich relatief gunstig in het eerste kwartaal van dit jaar. Het beeld is hiermee veel positiever dan vorig jaar, toen de toegevoegde waarde van de bouwproductie nog met 2,7% daalde. De Nederlandse economie groeide in het eerste kwartaal slechts met 0,1% ten opzichte van het voorgaande kwartaal.

Maandag 14 april 2025
Landelijke uitrol alternatieve betalingsregeling verloopt voorspoedig

In de infrasector staat gemiddeld 25% van de gerealiseerde omzet open aan vorderingen. De tijd tussen het moment dat de kosten worden gemaakt en de ondernemer deze betaald krijgt, legt een fors beslag op de liquiditeit. En daarmee wordt het ook een rem op investeringen en de snelheid van betalen aan de ketenpartners. De alternatieve betalingsregeling biedt hiervoor een oplossing. Logisch dus dat hier veel animo voor is.

Maandag 7 april 2025
Deelnemers Aanbestedingscongres vóór vergaande versoepeling aanbestedingsvoorschriften

De raadplegingen voor een herziening van de Europese Aanbestedingsrichtlijn zijn begonnen. De Europese Commissie geeft zelf al een schot voor de boeg met haar beleid om de administratieve lasten voor bedrijven en overheden fors te verlagen. Op het Aanbestedingscongres 2025, waar ruim 70 publieke opdrachtgevers en ondernemers bijeen kwamen, klonk duidelijk door dat daar grote behoefte aan is.