Subsidiehoogte isolatie
Het subsidiebedrag voor triple glas gaat omhoog van € 65,50 naar € 111 per m2.
Het subsidiebedrag voor HR++ glas gaat omhoog van € 23 naar € 25 per m2.
Het subsidiebedrag voor HR++ glas voor monumenten gaat omhoog van € 42,50 naar € 46 per m2.
De subsidiebedragen voor spouwmuur-, gevel- en dakisolatie gaan omhoog met € 1,25 per m2 . Met deze wijziging komt de overheid tegemoet aan de kosten die woningeigenaren moeten maken voor natuurvriendelijk isoleren. Met de landelijke aanpak natuurvriendelijk isoleren die in mei 2024 is aangekondigd, wordt natuurvriendelijk isoleren de norm.
De bedragen voor isolatie verdubbelen als u voor meerdere (isolatie)maatregelen subsidie aanvraagt.
Vanaf nu 2 keer subsidie aanvragen voor glasisolatie
Voor Woningeigenaren kunnen nu 2 keer subsidie aanvragen voor glasisolatie. Dit kan binnen 24 maanden nadat zij de 1e isolatiemaatregel hebben laten uitvoeren. Deze verruiming komt tegemoet aan de wens van veel woningeigenaren die hun woning op meerdere moment verduurzamen met isolerend glas. Onder glasisolatie vallen triple- en HR++glas, maar ook kozijnpanelen en isolerende deuren.
Subsidie ook voor kleine woningen
De minimale oppervlakte voor glasisolatiemaatregelen gaat omlaag van 8 m2 naar 3 m2. Hierdoor komen ook kleinere woningen in aanmerking voor subsidie.
Gerelateerd nieuws
Zeven leerlingen van de opleiding Glaszetter aan het ROC Midden Nederland in Nieuwegein hebben op 15 juli hun diploma gekregen. De glaszetters voldoen ook aan de eisen van het GLAS Vakcertificaat.
Het normontwerp NEN 2608:2025 'Vlakglas voor gebouwen – Eisen en bepalingsmethode' staat momenteel open voor commentaar op normontwerp.nen.nl. Dit document biedt vernieuwde methoden om vlakglas voor bouwwerken te berekenen en te toetsen. Met de aansluiting op de aankomende Eurocode 10 speelt deze versie direct in op actuele en toekomstige ontwikkelingen binnen de Nederlandse glasconstructiepraktijk. Belanghebbenden kunnen hun opmerkingen indienen tot en met 12 september 2025.
Voor de SDE++-ronde van 2026 is voorlopig € 8 miljard beschikbaar. De subsidie blijft een belangrijke steun voor de energietransitie in Nederland.