Welkom en activiteiten
Na een hartelijk welkom door Vincent Bliek (voorzitter Bouwend Zeeland) en Geert Frommé (directeur Goese Golf), ondersteund door gastvrouw Henriette van Baaren, werden de deelnemers verdeeld over drie activiteiten:
De kookgroep zorgde voor heerlijke hapjes bij terugkomst van de golfers, wat zorgde voor een gezellige en smakelijke afsluiting van het actieve deel van de middag.
Formele vergadering
Tijdens de formele ALV werd teruggeblikt op de activiteiten van het voorjaar.
Waarna de bestuursleden – Vincent Bliek, Antwan de Punder, Marco de Raad, Leendert Roozemond en Wim Deveneyns – ieder een vooruitblik gaven vanuit hun portefeuille. Daarbij was er ruimte voor vragen en suggesties vanuit de leden.
Samen bouwen aan de toekomst
De financiële stand van zaken en bestuurszaken kwamen aan bod, evenals de planning voor het najaar. Leden werden uitgenodigd om mee te denken over aanvullende activiteiten. Want: een vereniging ben je samen!
Ben je ondernemer in de bouw- of infrasector en nog geen lid van Bouwend Nederland? Neem dan contact op met Jos Lukasse, verenigingsmanager van Afdeling Zeeland. Hij komt graag langs om het belang van collectiviteit toe te lichten.
Onderwijs en vakmanschap
Een belangrijk onderdeel van de vergadering was de presentatie van Toine Visker over de ontwikkelingen bij https://www.bouwmensen.nl/locaties/zuid-west. Opleiden doen we samen – ondernemers én onderwijs – zoals ook recent nog werd benadrukt door gedeputeerde Harry van der Maas bij Campus Zeeland.
Vragen en afsluiting
Tijdens de rondvraag kwamen actuele thema’s aan bod zoals stikstofproblematiek en inconsistent overheidsbeleid. De dag werd feestelijk afgesloten met een diner, live muziek en een magische act. Antwan de Punder reikte prijzen uit aan de deelnemers van de activiteiten. De mooiste prijs? Die ging naar Mirella Simons, die een ‘neary’ sloeg!
Gerelateerd nieuws
Al geruime tijd wordt er aan de Technische Universiteit in Eindhoven een jaarlijkse challenge georganiseerd voor Masterstudenten aan de opleiding Bouwkunde. Voorheen heette deze wedstrijd Innovatie op locatie, maar toen de TU/e vijf jaar geleden besloot om Engels als voertaal te gebruiken, kon de organisatie van deze wedstrijd niet anders dan ook deze naam te internationaliseren.
Schoon en Emissieloos Bouwen (SEB) is een belangrijk onderdeel van de energietransitie. Ook het midden- en kleinbedrijf kent koplopers die laten zien dat SEB kansen biedt voor bedrijven van iedere omvang.
5 juni maakte het bestuur van Jong Bouwend Nederland regio Zuid gebruik van de barbecue-bijeenkomst om input op te halen bij de jongeren.