Studenten Bouwkunde maken kennis met de bouwplaats
Dinsdag 30 januari 2024
Ruim 250 eerstejaars studenten Bouwkunde van Avans Academie voor Duurzaam Gebouwde Omgeving bezochten 25 januari een bouwplaats bij één van onze leden om nader kennis te maken met onze sector.
Zelf bezocht ik met een groep van elf studenten het project Groenkazerne van Maas-Jacobs in Ulvenhout. Wat was er een enthousiasme van beide kanten! Studenten werden meegenomen en geïnspireerd door het verhaal van Nick Renne, ooit zelf duaal student bij Avans. Huidig duaal student Floris van Rijsbergen nam de studenten vervolgens mee op rondleiding over het bouwproject. Daar kwamen we lidbedrijf Van Engelen Metselwerken B.V. tegen en Mart van der Zanden die de infrastructuur verzorgt op het project. Een mooi voorbeeld hoe onze leden samenwerken om een project succesvol tot stand te brengen.
Dank aan alle leden van Regio Zuid die deze dag hun bouwprojecten in Brabant openstelden voor studenten.
Gerelateerd nieuws
De vrijdag vóór de Dag van de Bouw is sinds vorig jaar omgedoopt tot Onderwijsdag van de Bouw, waarop we jongeren laten kennismaken met de bouw- en infrawereld. In Afdeling Brabant Mid-West worden dit jaar niet alleen in Breda maar ook in Tilburg evenementen voor basisschoolleerlingen georganiseerd.
De wereld van de zzp'er is volop in beweging en dat merken bedrijven in de bouw en civiele techniek als geen ander. Flexibiliteit blijft belangrijk, maar met de aangescherpte handhaving van de Wet deregulering beoordeling arbeidsrelaties (Wet DBA) per 1 januari 2025 groeit de behoefte aan duidelijkheid. Wat mag nog wel, wat niet meer en hoe voorkom je als opdrachtgever of onderaannemer vervelende verrassingen? Ronson Wullems van Elshout Civiel uit Breda kijkt vooruit en deelt zijn visie, want alleen samen kom je tot werkbare afspraken.
Zoals elk jaar kort voor de zomer organiseert Afdeling Brabant Mid-West bouwplaatsbezoeken in drie delen van de afdeling, meestal rondom Tilburg, Breda en Bergen op Zoom. Dit jaar is de eerste wat vroeg, op woensdag 14 mei al. Zeker een bezoekje waard, want dit is een XXL warehouse van maar liefst 240.000 m2.