- Home
- Vereniging
- Regio randstad zuid
- Afdeling duin en rijnstreek
Afdeling Duin- en Rijnstreek
De afdeling Duin- en Rijnstreek behartigt belangen op lokaal niveau en is gesprekspartner voor gemeentelijke instanties. Contacten met samenwerkingsverbanden worden onderhouden, evenals het contact met opleidingsinstituten. Leden van Bouwend Nederland kunnen op vrijwillige basis lid worden van een lokale afdeling. Binnen de regio staat het vrij een afdeling te kiezen bij wie men zich wil aansluiten. Bij de regionale afdeling is het mogelijk collega’s te ontmoeten en praktijkervaring uit te wisselen.
Nieuws uit de afdeling
Trots is hét sleutelwoord van de regiodag 2025 in Regio Randstad Zuid op de Kaai in Rotterdam in de Unileverfabrieken, waar ooit de potten pindakaas en margarine van de band rolden. Een stukje Nederlandse trots die je tegemoetkomt langs de Maas. Sta samen met ons stil bij waar we trots op mogen zijn, want de bouw en infra...wie is er niet groot mee geworden?
Trots! Het sleutelwoord van de Regiodag 2025 in Regio Randstad Zuid op de Kaai in Rotterdam in de Unileverfabrieken, waar ooit de potten pindakaas en margarine van de band rolden. Een stukje Nederlandse trots die je tegemoetkomt langs de Maas. Sta samen met ons stil bij waar we trots op mogen zijn. Want.... De Bouw & Infra......wie is er niet groot mee geworden?
Veiligheid heeft altijd een hoge prioriteit gehad bij Ouwehand Bouwen & Ontwikkelen, maar sinds een aantal jaar zet het bedrijf extra in op veilig werken en veilige werkomstandigheden. De Bewust Veilig-dag is dan ook een goede gelegenheid om het onderwerp meer onder de aandacht te brengen van de 150 werknemers. “We presenteren die dag een bouwdoek met daarop 10 gedragsregels die de veiligheid op en rond de werkplaats bevorderen”, vertelt Joel Schuitemaker, KAM-coördinator bij Ouwehand. “Dit doek zal vanaf 26 maart op alle bouwplaatsen zichtbaar zijn.”
“In onze sector vindt iedereen dat hij veilig werkt, maar toch gebeuren er nog ongelukken. Daarom is het belangrijk om regelmatig stil te staan bij veilig werken”, aldus Gerard den Hoed, directeur van het gelijknamige aannemersbedrijf uit Bergambacht, Zuid-Holland. “Wij doen al heel wat jaren mee met de Bewust Veilig-dag van Bouwend Nederland in maart en herhalen deze nogmaals op eigen initiatief in september.”
Op dinsdag 26 november vond de Algemene Ledenvergadering van de Afdeling Duin & Rijnstreek plaats bij Brasserie De Polderfabriek in Leiderdorp. De (aftredende) voorzitter, Yvonne van der Hulst, opende de vergadering en informeerde de leden over de laatste ontwikkelingen bij de Versnellingstafel en het onderwerp Veiligheid, dat besproken is bij het Algemeen Bestuur van Bouwend Nederland.
Op dinsdag 15 oktober zijn we met een aantal lidbedrijven op bezoek geweest bij BAM Bouw & Techniek Schiphol. Zij bouwen een Doorlaatpost met circulair materiaal. In de nieuwe doorlaatpost worden personen en voertuigen door securitymedewerkers gecontroleerd. Het gebouw wordt gebouwd met materiaal ui de sloop van drie kantoorpanden en drie vrachtgebouwen op Schiphol.