Belangrijke oproep: regel zo snel mogelijk eHerkenning
Dinsdag 11 juni 2024
Maak jij voor KLIC-informatie gebruik van GOconnectIT (het bedrijf achter Klic Beheer en de KLIC APP) of een andere serviceprovider? Ook dan heeft de eerste beheerder van 'Mijn Kadaster' binnen jouw organisatie eHerkenning nodig. De eHerkenningsverplichting geldt voor alle (1e) beheerders dus óók als je geen gebruik maakt van een Serviceprovider. 1 juli 2024 is de uiterste datum.
Check via dit filmpje of de eerste beheerder al eHerkenning heeft. Heb je eHerkenning (nog) niet geregeld? Volg dan zo snel mogelijk de volgende stappen genoemd in het filmpje om een onderbreking van je KLIC-proces te voorkomen. Ben je gebruiker van GOconnectIT en heb je vragen dan neem je contact op met hun Servicedeskteam.
Gerelateerd nieuws
De Nederlandse Arbeidsinspectie inspecteert dit jaar en in 2026 extra bij straatwerk. De inspecteur zal het werk onmiddellijk stilleggen bij overtredingen op fysieke belasting en doorpakken richting de opdrachtgever en coördinator ontwerpfase. In een webinar vertellen we, samen met de Arbeidsinspectie, hoe je veilig en gezond kan werken volgens de Arbowet.
De Nederlandse vereniging voor Sleufloze Technieken en Toepassingen (NSTT) heeft een nieuwe module toegevoegd aan het digitale Handboek Sleufloze Technieken: ‘Geotechniek bij sleufloze aanleg van kabels en leidingen’. Deze module is bedoeld voor iedereen die meer wil weten over geotechnisch onderzoek: welke vormen er zijn, wat het doel is en hoe het wordt uitgevoerd. De module behandelt de belangrijkste aspecten van geotechniek bij de sleufloze aanleg van horizontale kabels en leidingen. Dit type onderzoek vormt vaak een essentieel onderdeel van de ontwerpfase en levert cruciale informatie voor het plannen van boringen of persingen. Daarmee is het een waardevol kennisdocument voor ontwerpers en opdrachtgevers.
De komende jaren worden er nog zo’n twee miljoen glasvezel-huisaansluitingen gerealiseerd, waarbij de glasvezel al voor de deur ligt, vaak in het trottoir. De laatste handeling om de huizen te voorzien van een glasvezel aansluiting betekent vaak vanaf het trottoir het doorkruizen van, soms lange en bijzondere tuinen. De uitvoering middels een tuinboring kan in deze situaties zorgen voor minder overlast. De in de sector ontwikkelde instructie, als resultaat van de Gedragscode Veilige Aanleg digitale Infrastructuur (GVAD) biedt duidelijke richtlijnen voor het veilig uitvoeren van deze zogenoemde tuinboringen en draagt bij aan de verdere uniformering van bestaande veilige werkpraktijken binnen de glasvezelsector. Deze instructie is in basis te gebruiken bij alle tuinboringen.