1. Home
  2. Nieuws
  3. Campagne ik ga voor infra 1 4 miljoen keer gezien

Campagne 'Ik ga voor infra' 1,4 miljoen keer gezien

Dinsdag 18 maart 2025

Sinds de lancering in 2024 zagen maar liefst 1.400.000 mensen de campagne 'Ik ga voor infra'. De speciale website werd meer dan 14.000 keer bezocht. Een indrukwekkend resultaat, maar hoe zag de route daarnaartoe eruit?

Infrabedrijven weten als geen ander hoe lastig het is om nieuwe vakmensen te vinden. Dat het tekort flinke gevolgen kan hebben voor de toekomst van Nederland, hoeven we ook niet te vertellen. Het doel van deze campagne was dan ook snel duidelijk: nog meer bekendheid voor de infra genereren en de instroom verbeteren.

Samen sterk

Daarom kozen we voor een mix van bewezen tactieken en frisse ideeën en sloegen we de handen stevig ineen met de verschillende Nederlandse infra-opleidingsbedrijven.

Samen bepaalden we eerst wie we wilden bereiken, met welke insteek en vooral hoe. Jongeren van 20 tot 27 jaar, werd al snel duidelijk. De boodschap moest krachtig en simpel zijn: werken in de infra is een diploma, goed salaris en vrijheid.

Met naar buiten kijken kom je ergens

De volgende stap? Die boodschap mooi verpakken. Daarvoor maakten we drie opvallende campagnevideo's waarbij het lijkt alsof je het werk zelf uitvoert. Handig, want die gaven de doelgroep gelijk een goed beeld van het werk, in een vorm die hen aanspreekt. 

Dat was visueel gezien wel even anders dan eerdere campagnes, erkent Jakob de Jonge, verenigingsmanager van de vakgroep Opleidingsbedrijven. "Toch is het goed dat we nieuwe dingen proberen om echt in de interessewereld van jongeren te komen."

Zeker van onze zaak

Om de jongeren vervolgens ook echt te bereiken, kozen we voor een gerichte mix van online en offline op lokaal niveau. Bijvoorbeeld door advertenties te verspreiden via populaire socialmediakanalen, zoals TikTok. Of door de verschillende infra-opleidingsbedrijven hun netwerk in te laten zetten. 

Minimaal even belangrijk: voordat we de campagne lanceerden, toetsten we al onze ideeën en aannames eerst nog uitgebreid bij een panel uit de doelgroep. Zo waren we 100% zeker van onze zaak voordat we live gingen. 

Verdiepende vervolgcampagne

"De campagne is een mooie volgende stap naast al langer lopende initiatieven", aldus Peter Postma, directeur van Inframensen Zuid en kartrekker namens de infra-opleidingsbedrijven. "Nu is het zaak om onze schouders eronder te blijven zetten en de boodschap te blijven herhalen."

Omdat we niet geloven dat eenmalige campagnes echt het verschil maken, gaan we dat ook zeker doen. Sterker nog: voor de zomer van 2025 lanceren we samen met een nog groter netwerk aan partners een verdiepende vervolgcampagne. Daarmee zetten we vol in op een nog sterkere sector.

Meer weten over deze campagne? Bezoek deze speciale website. Meer over onze andere campagnes vind je op deze pagina.

Henriëtte Verhoeff
Senior communicatieadviseur
E-mailadres

Gerelateerd nieuws

Dinsdag 29 april 2025
Zo bouwden we samen aan 2024 – bekijk ons e-zine

Bij Bouwend Nederland hebben we ons ook in 2024 maximaal ingezet om te zorgen dat jullie de ruimte krijgen om te doen waar jullie goed in zijn. Samen met jullie bouwden we aan oplossingen voor de grote opgaven in woningbouw, infrastructuur en de energietransitie.

Woensdag 23 april 2025
'Motivatie en leerbereidheid zijn net zo belangrijk als ervaring'

Bij R.A. van Leeuwen zijn ze positief over de inzet en het enthousiasme van zij-instromers. In ons magazine vertelt medewerker Timmo de Weerd over zijn ervaringen bij dit bouwbedrijf, hier het verhaal van directeur Wouter Hegeman.

Woensdag 23 april 2025
Tweede editie van ons ledenmagazine Bouwers nu online

We hebben veel positieve reacties mogen ontvangen op de vernieuwde opzet van ons ledenmagazine. Met praktijkverhalen en herkenbare rubrieken hopen we je iedere editie weer te inspireren. In de tweede editie lees je over slimme aanpakken voor de omvangrijke V&R-opgave van civiele werken.