1. Home
  2. Nieuws
  3. Graafsector in ontwikkeling tijdens het zoarg kickoff symposium

Graafsector in ontwikkeling tijdens het ZoARG Kickoff Symposium

Dinsdag 22 april 2025

In 2014 werd in Twente het initiatief Zorgvuldige Aanleg en Reductie van Graafschade (ZoARG) gelanceerd. Sindsdien hebben tientallen afstudeerders, een tiental Engineering Doctorate-graduates en vele studenten de graafsector leren kennen, evenals de cruciale rol die innovatieve oplossingen spelen in het ontwikkelen van een professionelere graafpraktijk.

Gedurende deze periode hebben we opleidingen, prototypes, validatieprocessen, tracking-technologie en de Utility Mapping Site opgezet op het UT.Fieldlab van de Universiteit Twente.

In 2025 maakt ZoARG een grote stap vooruit. Met een programmatische aanpak en een Technology Roadmap hebben zeven Founders zich langdurig gecommitteerd aan het ontwikkelen en implementeren van innovaties van de UT. Om te vieren dat we nu niet alleen meer projecten kunnen uitvoeren, maar ook continuïteit in het programma hebben gerealiseerd, nodigen wij je van harte uit voor de feestelijke kick-off op 19 juni. Deze zal plaatsvinden tijdens het vierde ZoARG Symposium in gebouw De Gallery van de Universiteit Twente.

ZoARG Kickoff Symposium

Ben je benieuwd naar de nieuwste ZoARG-ontwikkelingen en wil je samen met ons vooruitblikken op de toekomst? Schrijf je dan nu in voor het symposium op 19 juni in gebouw de Gallerij van de Universiteit Twente.

 

Van 12:00 tot 17:30 bieden wij je een programma bestaande uit minicolleges, onderzoeks- en EngD-presentaties en een rondleiding op de test-, trainings- en kalibratielocatie voor detectieapparatuur: het UT.Fieldlab. Alle partijen uit de graafsector zijn welkom!

 

Ook het COB zal, na hun platformbijeenkomst in de ochtend, aansluiten bij deze bijzondere dag. Het ZoARG Kickoff Symposium wordt volledig gefinancierd door de ZoARG-founders en onze special guest, het COB. Dankzij hen is deelname aan deze interactieve en kennisrijke dag kosteloos.

Schrijf je zo snel mogelijk, maar voor 5 juni in

Blok zelf alvast je agenda!

Yvonne de Rijck
Adviseur techniek vakgroep ondergrondse netwerken en grondwaterbeheer
E-mailadres

Gerelateerd nieuws

Donderdag 1 mei 2025
Laat je onder druk niet verleiden tot onbevoegde handelingen

In woonwijken worden door de energietransitie meer en vaker werkzaamheden uitgevoerd aan het gas- en elektriciteitsnetten. Deze werkzaamheden kunnen mede door de omgeving zorgen voor onvoorziene omstandigheden. Wanneer er sprake is van tijdsdruk, is het extra moeilijk om hiermee om te gaan. De werkgroep Leren van Arbo-incidenten heeft een nieuwe toolboxfilm uitgebracht. In deze film wordt een voetganger aangereden door een kraan tijdens graafwerkzaamheden. Gelukkig is er in dit geval geen sprake van letsel. Doel van deze toolboxfilm is om met elkaar het gesprek aan te gaan over hoe met vergelijkbare situaties om te gaan.

Maandag 28 april 2025
Nieuwe update handhaving Arbeidsinspectie straatwerk

Zoals al eerder vermeld, inspecteert de Nederlandse Arbeidsinspectie dit jaar en in 2026 op fysieke belasting bij straatwerk. Dit heeft tot een groot aantal stilleggingen geleid omdat er niet machinaal/mechanisch werd bestraat waar dat wel mogelijk was. We hebben met de arbeidsinspectie gesproken om meer duidelijkheid te krijgen wanneer een project stilgelegd zal worden. We blijven hierover ook met hen in gesprek.

Woensdag 16 april 2025
Deelnemers ledengroep boren & bemalen actief samen aan de slag

Binnen de vakgroep Ondergrondse Netwerken en Grondwaterbeheer (vakgroep ONG) is er in 2024 gestart met focus op de ‘G’. In de praktijk betekent dit het organiseren, professionaliseren en profileren van de Ledengroep Boren en Bemalen, startende vanuit de activiteit bemalen. Er is contact gelegd met ruim 15-tal potentiële leden én er zijn een 4-tal bijeenkomsten in 2025 gepland. De bijeenkomst van 8 april is met 25 deelnemers druk bezocht waarbij actuele thema’s vanuit de speerpunten, markt & overheid, ketensamenwerking, personeel, techniek en veiligheid besproken. Lees verder om te lezen welke onderwerpen hen bezigen.