Samen bouwen aan duurzame inzetbaarheid
Maandag 2 juni 2025
Van dag tot dag wordt in de bouw- en infrasector keihard gewerkt aan de toekomst van Nederland. Een toekomst waarin iedere werknemer van onschatbare waarde is. Daarom is het essentieel dat we deze mensen koesteren en duurzame inzetbaarheid hoog op de agenda zetten. Hoe kan dat beter dan door als directeur of professional zélf het goede voorbeeld te geven?
Op 22 mei stapten 25 leden van Bouwend Nederland, afdeling Zeeland, letterlijk en figuurlijk uit hun comfortzone. Tijdens een inspirerende workshop onder leiding van Rogier Stolk doken zij in de wereld van neurologie, ademwerk, lichaamsbewustzijn en de positieve invloed van kou.
De sessie bood inzichten in:
IJsbad als hoogtepunt
De workshop eindigde met een ijsbad. Voor velen een spannende stap, maar iedereen deed mee. De reacties waren unaniem positief:
Ook gastvrouwen Arianne en Linde de Voogd van Hof Olmenstein trotseerden de kou. Arianne, de zelfbenoemde koukleum, bleef de volle twee minuten zitten in het bad. Een topprestatie!
Gezondheid als voorbeeldfunctie
Het ijsbad was slechts een middel. De kern van de dag was: hoe blijven we als leidinggevenden fysiek en mentaal overeind? Hoe geven we daarmee het goede voorbeeld aan onze medewerkers, in een tijd waarin personeel steeds schaarser wordt?
Deze dag plantte een zaadje. Niet alleen voor persoonlijke groei, maar ook voor een cultuur waarin welzijn en werkplezier centraal staan.
Dank aan de initiatiefnemers
Een speciaal woord van dank aan Niels van Kooten, die het idee voor deze workshop aandroeg. Gezien de reacties was het een schot in de roos. Samen iets spannends doen en elkaars overwinningen vieren: dat verbindt.
Wil je meer weten over de activiteiten van Bouwend Zeeland? Bekijk hier de activiteiten.
Gerelateerd nieuws
Bouwplaatsbezoek in Afdeling Brabant Mid-West Op 14 mei bezochten zo’n 40 leden van Afdeling Brabant Mid-West en JBN’ers van regio Zuid één van de bouwplaatsen van Bouwbedrijf Vrolijk uit Breda. Voor deze groep was het mogelijk gemaakt om de bouw van het enorme distributiecentrum voor DSV Global Transport and Logistics te bekijken. Een ware belevenis.
Innovatie en samenwerking staan centraal in de bouwsector. Dit werd opnieuw duidelijk tijdens een inspirerende excursie met Jong Bouwend Zeeland naar Autostadt S.A. en Nelskamp dakpannen. Dankzij de inzet van BMN Nederland en Nelskamp was deze reis een groot succes.
Op woensdag 21 mei komt de Contactgroep KAM regio Zuid bij elkaar in het Van Spaendonck Ondernemershuis in Tilburg. We gaan het hebben over veiligheidscultuur, leren van elkaar en actualiteiten op het gebied van veiligheid.