1. Home
  2. Nieuws
  3. Midpoint brabant tekent mee voor internationale samenwerking circulaire bouw en sloop

Midpoint Brabant tekent mee voor internationale samenwerking circulaire bouw en sloop

Vrijdag 20 mei 2022

Negen partijen bereiden samen met hun grote achterban een interregionale subsidieaanvraag (Interreg) voor voor het versnellen van de transitie naar een circulaire bouw- en sloopsector in Vlaanderen en Zuid-Nederland.  Bouwhub Midden-Brabant is onderdeel van de genoemde Zuid-Nederlandse achterban en betekent een enorme stap voorwaarts in de realisatie van een fysieke bouwhub.

Tijdens een handelsmissiebijeenkomst op 19 mei over duurzame infrabouw en circulaire woning- en utiliteitsbouw van de Nederlandse ambassade Brussel en het Nederlandse consulaat-generaal Antwerpen, tekenden Bas Kapitein (directeur Midpoint Brabant), Vincent van Rijsewijk (projectmanager Up New Bouw van Midpoint Brabant), Eva Neefs (strateeg circulair bouwen Stad Mechelen) en Luuk Hammecher (Netwerkmanager ENZuid) een memo van overeenstemming.

 

De ondertekening vond plaats onder toeziend oog van H.E. mevrouw Liesje Schreinemacher, Nederlands minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, en H.E. mevrouw Zuhal Demir, Vlaams minister voor Omgeving, Justitie, Toerisme en Energie.

 

De versnelling richting een duurzame en circulaire bouweconomie (vanwege de Europese Green Deal ambitie om tegen 2050 volledig circulair te zijn) helpt om de gezamenlijke doelstellingen te halen en te werken aan een duurzame, circulaire en vooral ook leefbare samenleving.

Wij zijn blij met de inspanningen die Midpoint Brabant / Up New Bouw mede namens Bouwhub Midden-Brabant verricht. Lees hier het volledige artikel.

Petra Landmeter
Verenigingsmanager afdeling Brabant Mid-West
E-mailadres

Gerelateerd nieuws

Woensdag 28 mei 2025
Op het dak van het grootste aaneengesloten distributiecentrum van Nederland

Bouwplaatsbezoek in Afdeling Brabant Mid-West Op 14 mei bezochten zo’n 40 leden van Afdeling Brabant Mid-West en JBN’ers van regio Zuid één van de bouwplaatsen van Bouwbedrijf Vrolijk uit Breda. Voor deze groep was het mogelijk gemaakt om de bouw van het enorme distributiecentrum voor DSV Global Transport and Logistics te bekijken. Een ware belevenis.

Maandag 12 mei 2025
Special contactgroep Personeel: houd de achterdeur dicht

Het blijft dé uitdaging voor HR-medewerkers: het op peil houden van de personele bezetting met goed gekwalificeerde medewerkers. Naast instroom zijn er twee belangrijke knoppen waar je aan kunt draaien: zorgen dat de huidige bezetting aan boord blijft én dat deze medewerkers zo lang en zo goed mogelijk kunnen blijven werken.

Woensdag 7 mei 2025
Grootse evenementen op Onderwijsdag van de Bouw in Breda en Tilburg

De vrijdag vóór de Dag van de Bouw is sinds vorig jaar omgedoopt tot Onderwijsdag van de Bouw, waarop we jongeren laten kennismaken met de bouw- en infrawereld. In Afdeling Brabant Mid-West worden dit jaar niet alleen in Breda maar ook in Tilburg evenementen voor basisschoolleerlingen georganiseerd.