1. Home
  2. Nieuws
  3. Het skills paspoort helpt nieuw personeel sneller en beter in te zetten

Het Skills Paspoort helpt (nieuw) personeel sneller en beter in te zetten

Maandag 12 mei 2025

De schaarste aan (technisch) personeel zal de komende tijd alleen maar toenemen. Om ons personeel niet te verliezen aan andere sectoren, zijn we als ondergrondse infra continu bezig processen te verbeteren om (nieuw) personeel sneller en beter in te kunnen zetten binnen onze branche. Eén van die processen is het inzetten van een Skills Paspoort.

Het Skills Paspoort is een app waarmee werknemers in de energiesector in één oogopslag kunnen laten zien welke diploma's, certificaten en vaardigheden zij bezitten. Daarmee is goed te zien waar de werknemer op dat moment staat. Wil een werknemer zich verder ontwikkelen binnen het bedrijf, dan is ook snel te zien welke vaardigheden er nog missen en welke certificaten of diploma's daar nog voor nodig zijn. 

Wat zijn de voordelen van een Skills Paspoort?

  • Ontwikkelen en maatwerk: Het Skills Paspoort stimuleert een leven lang ontwikkelen en biedt mogelijkheden voor meer maatwerk in opleidingen (micro-credentials).
  • Erkenning en inzicht: Het Skills Paspoort biedt de mogelijkheid tot erkenning van vaardigheden, waardoor ervaringen meer gewaardeerd worden en geeft tegelijkertijd de mogelijkheid om door te groeien.
  • Flexibiliteit: Het Skills Paspoort verhoogt de flexibiliteit van werknemers en werkgevers. Werknemers kunnen makkelijker andere rollen bekleden zonder van werkgever te wisselen.
  • Uniformiteit: Het Skills Paspoort creëert uniformiteit tussen netbeheerders en aannemers.
  • Compleet overzicht: Het Skills Paspoort biedt de mogelijkheid om in één app zowel formele als informele kwalificaties bij te houden en weer te geven.
  • Inclusiviteit en diversiteit: Het Skills Paspoort bevordert de erkenning van informele leerervaringen en vaardigheden, wat inclusiever is dan de traditionele kwalificaties. Dit vergroot de diversiteit op de arbeidsmarkt.

Deelnemers aan pilot gezocht

Binnenkort start er een pilot vanuit de vakgroep ONG, Netbeheer Nederland, Techniek Nederland en stichting BLEI, waarmee we de voordelen van het Skills Paspoort verder kunnen onderzoeken en testen door degenen die er daadwerkelijk gebruik van gaan maken, onze werknemers.  Met deelname aan de pilot en het leveren van feedback draag je bij aan de verdere ontwikkeling en vormgeving van het Skills Paspoort en draag je bij aan de flexibilisering van de huidige opleidingsstructuur.

Doe mee!

Help jij mee om (nieuw) personeel beter en sneller in te kunnen zetten in onze branche? Stuur een bericht naar Bernadette Maat voor meer informatie of om je direct aan te melden. 

Bernadette Maat - de Boer
Adviseur onderwijs & arbeidsmarkt vakgroep ondergrondse netwerken en grondwaterbeheer
E-mailadres

Gerelateerd nieuws

Vrijdag 13 juni 2025
Glasvezelsector presenteert veilige werkwijze tuinboringen

De komende jaren worden er nog zo’n twee miljoen glasvezel-huisaansluitingen gerealiseerd, waarbij de glasvezel al voor de deur ligt, vaak in het trottoir. De laatste handeling om de huizen te voorzien van een glasvezel aansluiting betekent vaak vanaf het trottoir het doorkruizen van, soms lange en bijzondere tuinen. De uitvoering middels een tuinboring kan in deze situaties zorgen voor minder overlast. De in de sector ontwikkelde instructie, als resultaat van de Gedragscode Veilige Aanleg digitale Infrastructuur (GVAD) biedt duidelijke richtlijnen voor het veilig uitvoeren van deze zogenoemde tuinboringen en draagt bij aan de verdere uniformering van bestaande veilige werkpraktijken binnen de glasvezelsector. Deze instructie is in basis te gebruiken bij alle tuinboringen.

Dinsdag 10 juni 2025
Waardevolle inbreng tijdens bijeenkomsten over veilig straatwerk

De Nederlandse Arbeidsinspectie inspecteert dit jaar en in 2026 op fysieke belasting bij straatwerk. Er wordt nog te vaak handmatig bestraat, waar machinaal of mechanisch mogelijk was. We organiseerden samen met Straatwerk Nederland en MKB Infra twee bijeenkomsten om inbreng op te halen voor onze vervolgstappen.

Maandag 26 mei 2025
NRG begint met boringen voor aanleg elektriciteitskabels op Maasvlakte

In de komende jaren brengt netbeheerder TenneT windenergie van zee op de Maasvlakte aan land. Om de aanlanding van deze elektriciteitskabels mogelijk te maken, begint NRG deze week met zes boringen onder de duinen door. Na de zomer volgen er nog drie. Vanaf het infopunt aan de Noordzeeboulevard is de bijzondere boorklus live te volgen.