1. Home
  2. Vereniging
  3. Regio zuid
  4. Afdeling brabant mid west
  5. Bouwhub midden brabant

Bouwhub Midden Brabant

Kort voor de zomer 2021 is een kopgroep van leden (slopers en aannemers) gevormd die samen een bouwhub in Tilburg willen realiseren. Een lokale plaats voor in- en verkoop van gebruikte bouwmaterialen of restanten. Op deze pagina houden we je op de hoogte van de ontwikkelingen.

Bouwhub Midden Brabant pakt door

Twee jaar na oprichting van Coöperatie Midden Brabant ontdekken de bouwhubleden dat er enorm veel kennis is opgedaan over circulair bouwen. Pilots met bewerking en hergebruik van hout zijn gedaan. Er lopen enkele doorbraakprojecten om projecten van lineair structureel naar circulair bouwen te brengen, maar de daadwerkelijke beloning en opdrachtverstrekking voor circulair bouwen blijft achter. De Bouwhub heeft bureau DHM in de arm genomen die in het komend halfjaar de bouwhubleden en opdrachtgevers samen brengt en ons begeleidt om wel die doorbraak te bereiken. Lees hun post hier. In de video hieronder vertellen de bouwhubleden en voorzitter Vincent van Rijsewijk over de stand van zaken anno mei 2025.

Bouwhub Midden Brabant

In december 2022 heeft de kopgroep Coöperatie Bouwhub Midden Brabant officieel opgericht. Het bestuur van de bouwhub bestaat uit Van der Weegen Bouw, Van der Zanden Moergestel, De Hilver Bouwmaterialen, J.A. van Gisbergen, TTO Sloop & Infra en Heerkens van Bavel Bouw. Zij worden begeleid door Midpoint Brabant / Up New Bouw en Bouwend Nederland afdeling Brabant Mid-West.

Nieuws

Contactpersoon

Petra Landmeter
Verenigingsmanager afdeling Brabant Mid-West
E-mailadres

J.A. van Gisbergen pakt door in circulariteit

Aannemersbedrijf J.A. van Gisbergen werkt samen met Bouwhub Midden Brabant en een sociale werkplaats om circulair hout te verwerken. De ambitie is om dit jaar nog twee materiaalstromen op te pakken en dan mogelijk uit te breiden met andere circulaire materialen.