Nieuws
SSVV verandert per 1 januari 2026 de formulering van de Eind- en Toetstermen (ETT) van de VCA-examens zodat deze beter aansluiten bij het taalgebruik van de verschillende sectoren die VCA gebruiken.
Vanaf 1 januari 2025 geldt in vijf Zuid-Hollandse gemeenten een zero-emissiezone (ZE-zone). Heb je nog geen emissieloos voertuig, maar moet je toch in een ZE-zone zijn? Dan kun je mogelijk gebruik maken van een ontheffing.
Op 15 juli 2025 wordt er een werksessie met de RET georganiseerd bij Bouwend Nederland. Netcongestie vormt namelijk steeds vaker een belemmering om bouwprojecten op te starten. Doordat stroomvoorzieningen uitblijven wordt de start van bouwprojecten vertraagd, omdat er geen zicht is op huisaansluitingen en bouwstroom. Voor het uitblijven van bouwstroom en tijdelijke laadmogelijkheden biedt RET mogelijk een uitkomst. Momenteel loopt hier al een pilot voor in Hoek van Holland. Graag lichten zij in een sessie toe welke mogelijkheden zij kunnen bieden.
Op donderdag 5 juni kwamen zo een 70 mensen bij elkaar voor de ALV van Bouwend Nederland, afdeling Zeeland. Een zeer geslaagde dag.
Tijdens de vastgoedbeurs PROVADA presenteerde de projectgroep Netbewuste Nieuwbouw haar aanpak om woningbouw mogelijk te maken binnen de grenzen van het overbelaste elektriciteitsnet. Met een inspirerend panelgesprek, veel energie in de zaal en de lancering van het kennisplatform, werd een belangrijke stap gezet naar toekomstbestendige gebiedsontwikkeling. Wij maken deel uit van de projectgroep.
Vanaf zaterdag 21 juni staan er op 15 verschillende bouwplaatsen in Nederland dispensers met zonnebrandcrème van Zilveren Kruis. Medewerkers in de bouw- en infrasector werken veel buiten en lopen daardoor een verhoogd risico op zonverbranding. UV-straling van zonlicht is de grootste veroorzaker van werkgerelateerde kanker * ‘Goede huidbescherming kan de kans op huidkanker verkleinen. En dáár zetten we ons sámen met Bouwend Nederland voor in.’ zegt Leonore de Bakker, directeur Verkoop en verantwoordelijk voor zakelijke klanten van Zilveren Kruis. ‘Met de zonnebrandcrème op de bouwplaatsen brengen we huidbescherming letterlijk dichtbij. Een voorbeeld van hoe we samen met brancheorganisaties en werkgevers een bijdrage willen leveren aan een betere gezondheid van medewerkers. Naast ieders eigen verantwoordelijkheid en die van de overheid, kunnen werkgevers hierin ook veel betekenen.’
Zo vlak voor de vakantieperiode staat de derde editie van Bouwers voor je klaar. We spraken weer een aantal inspirerende ondernemers en medewerkers met bouwen als gezamenlijke passie.
Soms hebben SROI deelnemers meerdere ervaringen nodig voordat ze op hun plek zijn. Zo ook Jesper de Nijs. Eerst deed hij ervaring op in een renovatieproject van woningcorporatie Stadlander, uitgevoerd door ERA Contour. Nu werkt hij met veel plezier op de materieelwerf van De Kok Bouwgroep.
Samen digitaal optrekken, om je eigen bedrijf of organisatie én de hele branche slimmer en sneller te maken. Dat is de missie van digiGO, de aanpak waarmee we de gebouwde omgeving digitaliseren. Tijdens het Bestuursakkoord Event werden maar liefst drie nieuwe digiDeals ondertekend.
De achttiende editie van de Dag van de Bouw trok dit jaar 45.000 bezoekers naar 132 bouw en infra-projecten over het hele land. Demissionair minister Keijzer van Volkshuisvesting opende de dag officieel in Heerhugowaard bij de bouw van het Rembrandt Erf, een nieuwe groene en duurzame wijk.
Staatssecretaris Mariëlle Paul opende de inspirerende doe-dag in Breda waar zeventien bouw- en infrabedrijven met trots hun sector lieten zien. De vierde editie van de Onderwijsdag van de Bouw, de vrijdag voor de Dag van de Bouw, was een groot succes. Maar liefst 11.000 leerlingen op 25 plekken in Nederland zagen hoe divers en gaaf werken in de bouw en infra is.
Op dinsdag 18 juni vond de jaarlijkse excursie van de Initiatiefcommissie plaats. Een gremium waarbinnen de GWW, provincie, gemeente en ingenieurs samenkomen. De locatie rouleert per provincie: na een bezoek aan Groningen in 2024, met onder meer een project op de Grote Markt en de waterstofambities van de Gasunie, was dit jaar Friesland aan de beurt. De bestemming: Harlingen, waar Dura Vermeer en Wetterskip Fryslân ons bij de hand namen.
Word vandaag nog lid!
Samen met 4.500 leden sta je sterker en kun je profiteren van exclusieve ledenvoordelen.